Překližky

Překližky a vícevrstvé produkty jsou druhy polotovarů, nejrozšířenější v oblasti stavebnictví, často používané k realizaci staveb, nábytku nebo podlah. Tyto vedlejší produkty se získávají lepením různých vrstev dřeva, 3 pro překližky a 5 pro vícevrstvé produkty.

Odolnost dřeva je obvykle dána jeho žilkováním, lepením těchto vrstev dřeva je možné získat velmi odolný materiál, protože se protínají žilky různých vrstev. Žilky ve skutečnosti zajišťují, že materiál nemá stejný odpor po celém těle dřeva, ale díky vlastnostem překližky, jmenovitě přítomnosti více než jedné vrstvy, je odolnost produktu homogenní po celé délce jeho části, protože plochy, ve kterých jsou žilky přítomny, jsou "kompenzovány" jinými vrstvami dřeva.

Tento druh zpracování kromě výjimečné odolnosti a pružnosti dodává produktu vynikající zpracovatelnost, ideální pro použití v domácích a průmyslových provozech, je snadné ho řezat, lepit, vrtat a má vynikající přilnavost k montážním šroubům. Dalšími důležitými vlastnostmi jsou hustota, která závisí na procentuálním poměru lepidla použitého k lepení vrstev a na tlaku vyvíjeném lisy na různých vrstvách a na trvanlivosti, která závisí na druhu dřeva a na chemické úpravě, které je dřevo vystaveno.

Kvůli všem těmto vlastnostem jsou překližky a vícevrstvé desky široce využívány v různých odvětvích: domácí a námořní nábytek, obaly, stavba lodí, karoserie, zázemí a podlahové podpěry atd.

Překližky

Sídlo společnosti

Dr. E. Beneše 966
277 11 NERATOVICE

+420 724 519 517

+420 608 372 372

+420 773 517 917