Lamelové profily

Lamelové profily dostupné ve strukturách DKD a KKK

  • Průběžná (fix) struktura (DKD): plné vnější lamely a středová cinkovaná lamela.
  • Cinkovaná struktura (KKK): cinkované vnější a středová vrstva.
  • Povrch: hoblováno, zaříznuto na požadovaný rozměr.

Evropský dub

Vlajková loď z produkce firmy Florian – eurohranol z evropského dubu, sušený, k dostání od tloušťky 22 mm až 100 mm. Certifikace FSC 100%. Vlhkost: 10-12%. K dispozici jsou následující kvality:

PRIME: Je to nejlepší volba pro ty, kteří hledají produkt, kde jsou obě strany bez podstatných vad.

EURO FAS (First & Second): Obě strany jsou klasifikovány podle kvality. Jedna strana odpovídá kvalitě Prime, druhá (zadní) strana povoluje běl bez omezení a / nebo zdravé živé suky.

RUSTIC: Kdykoli jsou požadovány přirozené vady dubového dubu - zejména suky, převážně živé s občasnými mrtvými a otevřenými suky.

Buk

Buk má zřetelné jasné barvy, téměř bílé, známý růžový tón dostává díky procesům sušení a paření. Při slunečním světle se barva mění až na bledě žlutou. Medulární paprsky jsou dobře viditelné na všech plochách řezu a charakterizují design zejména na tangenciálních řezech, kde se objevují jako ostré vřeteny. Certifikace FSC 100%. Vlhkost: 10-12%.

Jasan

Robustní a zároveň lehké a flexibilní. Mezi měkkým a tvrdým dřevem není žádný rozdíl. Jeho barva je bílo-růžová a perleťová, může mít některé nazelenalé odstíny. Letokruhy jsou zvláště výrazné. Charakteristické je barevné jádro, od tmavě šedého až olivově zelené. Certifikace FSC 100%. Vlhkost: 10-12%.

Bílý dub

Bílý americký dub je podobný svému evropskému příbuznému. Běl je světlá a jádrové dřevo je od světle hnědé až po tmavě hnědé. Certifikace FSC 100%. Vlhkost: 10-12%.

Červený dub

Běl červeného dubu se mění od bílé až světle hnědou a jádrové dřevo je růžovo-hnědé až červené. Jeho dřevo má podobný vzhled jako bílý dub, ale světlejší design díky jeho medulárním paprskům. Vlhkost: 10-12%.

Okumé

Dřevo Okumé je bledě růžové. Jeho zrno má občas nějaký vzor, ale obvykle je přímé. Rozdíl mezi bělí a jádrovým dřevem je jasně patrný. Běl je úzká a našedlá, jádro má lososově růžový tón. Díky příznivému poměru kvalita / cena a svým teplým odstínům je produkt stále více žádán.

Dostupné pouze jako DKD.

 

Borovice

Dřevo borovice je bohaté na pryskyřice a mastné na dotek. Charakteristický vzhled není viditelný, když je dřevo stále čerstvé, ale po vysušení se běl a jádrové dřevo velmi změní od barvy medu po tmavě hnědočervenou. Vlhkost: 10-12%.

 


Sídlo společnosti

Dr. E. Beneše 966
277 11 NERATOVICE

+420 724 519 517

+420 608 372 372

+420 773 517 917